Alfa Romego Giulia Quadrifoglio i 510 KM na tylnej osi w akcji. “Drze japę na Akrapie” (wideo)

Marka Akrapovic jest znana zdecydowanej większości miłośników motoryzacji. Szczególnie popularna jest ona wśród grupy osób zajmującej i interesującej się tuningiem.

Producent ten tworzy wyjątkowe układy wydechowe, które poprawiają brzmienie jednostki napędowej. Często również delikatnie poprawiają parametry silnika.

Ferrari było dla Polaka za ciche. Kupił wydech Akrapovic w cenie nowego BMW Serii 3 (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz w akcji Alfę Romeo Giulia w sportowym wydaniu Quadrifoglio. Pod tylnym zderzakiem znalazło się miejsce dla wydechu wspomnianej wyżej marki.

Mamy tu do czynienia z delikatnie zmodyfikowanym wizualnie egzemplarzem. Na błotnikach pojawiły się karbonowe poszerzenia, wielkie skrzydło na klapie bagażnika, nowa maska i przedni zderzak.

Pod maską pracuje podwójnie turbodoładowana jednostka V6 o pojemności 2.9 litra. Na tylną oś trafia moc 510 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 600 niutonometrów.

Polacy poprawili wygląd Audi RS7 Sportback C8. Ma 22-calowe felgi i wydech Akrapovic (wideo)

Parametry te pozwalają na osiągnięcie przyspieszenia od 0 do 100 km/h trwającego 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna również jest imponująca i wynosi 307 km/h.