18-letni Polak zwycięzcą Rajdu Dakar 2023. “Marzyłem, by chociaż dojechać do mety” (wideo)

Mamy to! Polski kierowca stanął właśnie na najwyższym stopniu podium w morderczym Rajdzie Dakar! W tym roku 45-te wydanie tej imprezy zostało zorganizowane w Arabii Saudyjskiem.

18-letni Eryk Goczał był najszybszy wśród 45 zawodników w kategorii UTV-T4. Był to jego pierwszy start w Dakarze karierze i jak mówi, jego marzeniem było chociażby dojechanie do mety.

Krzysztof Hołowczyc z nowymi partnerami chce spełnić marzenie. “Rajd Dakar 2024 będzie nasz”

Okazało się, że udało się wyciągnąć z tego wyjazdu jeszcze więcej. Pierwsze miejsce zdobyte przez najmłodszego zawodnika w stawce robi wrażenie i jest ogromnym powodem do dumy.

Eryk Goczał korzystał z pojazdu Can-Am Maverick XRS. To dwuosobowe ATV, gdzie na miejscu pilota zasiadł Hiszpan Oriol Mena. Panowie startowali z ekipą Energylandia Rally Team.

CAN-AM Maveric Eryk Goczał
CAN-AM Maveric Eryk Goczał fot. instagram.com/eryk_goczal

Jesteśmy niezmiernie dumni i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy. Wygrana w tak trudnym rajdzie, jakim jest Dakar, to ponadprzeciętne osiągnięcie.

Tą maszyną Krzysztof Hołowczyc chce wygrać Dakar 2024. To MINI JCW od X-Raid (wideo)

W przyszłorocznym Rajdzie Dakar wielką ochotę na zwycięstwo ma również Krzysztof Hołowczyc. Mamy nadzieję, że złote medale pojawią się przy większej liczbie polskich nazwisk.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Eryk Goczał (@eryk_goczal)