Zrozumiał po co ten przycisk w McLarenie 600LT. “Nawet z zamkniętym dachem jest hałas” (wideo)

Głośne i rasowe brzmienie silnika to jedna z podstawowych cech dobrego samochodu sportowego. Niestety, już wkrótce przestanie to być istotne ze względu na przejście na napędy elektryczne.

Na szczęście, niektórych producentów, budujących rocznie niewielką liczbę samochodów, ominie ten przepis. Oni nadal będą w stanie zachować spalinowe auta w swojej ofercie.

McLaren 600LT Spider
McLaren 600LT Spider

Ferrari 812 Superfast kontra McLaren 600LT. Dzieli je równe 200 KM i ponad 400 kg (wideo)

Jednym z takich producentów może być chociażby McLaren. Właśnie jego auto zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Konkretnie jest to model 600LT Spider.

Za naciśnięciem guzika możemy otworzyć lub zamknąć sztywny dach. Znalazło się też miejsce dla małej szyby z tyłu, która pełni funkcję wiatrołapu podczas jazdy z otwartym dachem.

Można ją natomiast otwierać i zamykać nawet wtedy, gdy prowadzimy McLarena z zamkniętą kabiną. Autor nagrania pokazuje, jak zmienia to odczucia z jazdy.

McLaren 600LT Spider
McLaren 600LT Spider

Dużo lepiej słychać wtedy pracę podwójnie turbodoładowanego silnika V8. Ma on pojemność 3.8 litra, generuje 600 koni mechanicznych i 620 niutonometrów

Zabrał dzieciaki na przejażdżkę McLarenem. V8 pluło płomieniami o wysokości metra (wideo)

Taka jednostka, współpracująca z dwusprzęgłową skrzynią o 7 przełożeniach, potrafi rozpędzić to auto od 0 do 100 km/h w 2.9 sekundy. Prędkość maksymalna McLarena 600LT Spider to 324 km/h.