Znacznie poprawili właściwości terenowe Tesli Y. Pakiet od Delta4x4 sprawi, że zajedziesz daleko

Bardzo możliwe, że już kojarzysz firmę Delta4x4. Tuner ten zajmuje się modyfikacjami pojazdów w taki sposób, aby jak najlepiej radziły sobie one w terenie.

Widzieliśmy już przerobione przez nich Volkswageny, Toyoty czy ostatnio nawet bardzo efektownego Mercedesa Klasy G na gąsienicach. Tym razem przyszła pora na elektryka od Tesli.

Tesla Model Y Delta4x4
Tesla Model Y Delta4x4

Nowy Amarok poprawiony przez firmę Delta4x4. Będziesz mógł nim wjechać gdzie zapragniesz

Delta4x4 wzięła „pod nóż” Model Y. Przede wszystkim, wymieniono zawieszenie. Nowy układ marki SDK zwiększył prześwit o dodatkowe 35 milimetrów.

Kolejne milimetry uzyskano dzięki zastosowaniu terenowych opon Continental Crosscontact w rozmiarze 265/45/20. Łącznie osiągnięto prześwit o 52 milimetry większy niż w seryjnym egzemplarzu.

Tesla Model Y Delta4x4
Tesla Model Y Delta4x4

Aby zamontować te duże, terenowe koła, trzeba było o 6 centymetrów poszerzyć nadkola. Na karoserii znalazło się również dodatkowe oświetlenie i bagażnik dachowy.

Tym Mercedesem G 500 wjedziesz już naprawdę wszędzie. Na modyfikacje wydali majątek (wideo)

Nie zmieniono nic „pod maską”. Jest to wersja Dual Motor, więc napęd na wszystkie koła to standard. Seryjny egzemplarz z dwoma silnikami generuje moc 514 koni mechanicznych, a wariant Performance to 534 konie mechaniczne.