Zagato “wzięło pod nóż” Alfę Romeo. W końcu doczekamy się Giulii Quadrifoglio Coupe? (wideo)

Jeśli jesteś wielkim fanem motoryzacji, istnieje duża szansa, że kojarzysz markę Zagato. Jest to włoskie studio projektowe, które buduje nadwozia do samochodów od 1919 roku.

Raz na jakiś czas na rynek wprowadzane są specjalne wersje wyjątkowych modeli. Bardzo możliwe, że widziałeś już na przykład Aston Martina DBS GT Zagato.

Grill tego Aston Martina Zagato jest postrachem dla ptaków. Składa się ze 108 “zębów” (wideo)

Tym razem, firma ta podjęła współpracę z Alfą Romeo. W sieci pojawiła się bowiem zapowiedź modelu Alfa Romeo Giulia SWB Zagato. Fani włoskiej marki nie mogą się już doczekać.

W latach 1963-1967 produkowano model Alfa Romeo Giulia TZ. Było to sportowe, 2-drzwiowe coupe, które zbudowano w liczbie zaledwie 112 egzemplarzy. Najprawdopodobniej do tego auta będzie nawiązywała stylistycznie nowość od Zagato.

Samochód zapewne powstanie na bazie doskonale znanej nam Giulii Quadrifoglio. Możemy więc liczyć na 6-cylindrowy silnik 2.9 pod maską i moc co najmniej 510 koni mechanicznych.

Na zapowiedzi widzimy jedynie kształt tylnej listwy świetlnej LED, która nawiązuje do stylistyki modelu z lat 60-tych. Zapowiada się więc bardzo ciekawe i z pewnością piekielnie drogie auto.

Alfa Romeo Giulia i Stelvio po faceliftingu. Są lampy matrix LED, wirtualny kokpit i nowa wersja

Niestety, nowe Zagato zobaczymy najprawdopodobniej dopiero w listopadzie 2023. Właśnie wtedy obchodzona będzie 60-ta rocznica debiutu Alfy Romeo Giulii TZ w FISA Monza Cup.