Zabrał swoje stare BMW M3 na przejażdżkę po górach. “V8 płoszy wszystkie zwierzaki” (wideo)

Obecnie na rynku mamy do dyspozycji szóstą już generację BMW M3. Według wielu miłośników tej marki, wariant oznaczony kodem G80 wcale nie jest najlepszym wcieleniem Trójki w historii.

Dla szerokiego grona fanów BMW M, najciekawszą propozycją było auto produkowane w latach 2007-2013, czyli BMW M3 E90/E92/E93. Właśnie z takim egzemplarzem mamy do czynienia na załączonym nagraniu wideo.

Kierowca BMW M3 trafił w górach na “pociąg” Porsche 911 GT3. “Trzeba wyciszyć radio” (wideo)

Właściciel zabrał swoją M-Trójkę na przejażdżkę po górskich, krętych drogach. Ma on do dyspozycji egzemplarzy wyposażony w manualną skrzynię biegów, co dodatkowo podnosi poziom przyjemności z jazdy.

Pod maską BMW M3 tej generacji pracuje największy silnik jaki kiedykolwiek montowano w tym modelu. Jest to wolnossący motor V8 o pojemności 4.0 litrów, który generuje 420 koni mechanicznych oraz 400 niutonometrów momentu obrotowego.

BMW M3 E92 z wydechem iPE Exhaust. “Włosy się jeżą na głowie gdy przejeżdża obok” (wideo)

Dźwięk, jaki wydaje, potrafi sprawić, że na całym ciele pojawiają się ciarki. Jesteśmy w stanie stwierdzić, że brzmienie ośmiu cylindrów jest dużo lepsze niż w przypadku współczesnych M3 z silnikiem 3.0 R6 pod maską.