Z wysokiego wieżowca usłyszał hałas. Echo V12 z Lamborghini niosło się po całej okolicy (wideo)

Zachwytom na temat dźwięku silnika Lamborghini Aventadora nie ma końca. Wolnossące V12, szczególnie w wariancie SVJ, brzmi po prostu fenomenalnie.

Kierowca tego limitowanego do 900 egzemplarzy auta ma do dyspozycji 770 koni mechanicznych oraz 720 niutonometrów. Te parametry przekazywane są na wszystkie cztery koła za pomocą 7-stopniowej skrzyni sekwencyjnej.

To Lamborghini Aventador SVJ nie wie co to dyskrecja. “Moje uszy przestają działać” (wideo)

Pozwala to oczywiście na bardzo przyzwoite osiągi. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 2,8 sekundy, a od 0 do 200 km/h tylko 8,6 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 351 km/h.

Lamborghini Aventador SVJ
Lamborghini Aventador SVJ

Brzmienia dwunastu cylindrów Aventadora nie da się pomylić z żadnym innym autem. Wysoki dźwięk słychać z daleka, na co dowodem niech będzie załączone nagranie wideo.

Jego autor usłyszał, że coś głośnego przejeżdża u niego pod blokiem. Z wysokiego piętra udało mu się dostrzec czarny egzemplarz włoskiego supersamochodu.

Właściciele czterech Aventadorów SVJ dali czadu. “Jak psy spuszczone ze smyczy” (wideo)

Jego właściciel nie musiał nawet wkręcać tej bestii na wysokie obroty. Nawet podczas jazdy z przepisowymi prędkościami hałas wydobywający się z dwóch końcówek układu wydechowego jest bardzo donośny.