Wyprzedził na wysepce i przejściu dla pieszych. Zostanie za to surowo ukarany przez sąd (wideo)

Brak ostrożności w okolicy przejść dla pieszych to jedno z najbardziej niebezpiecznych zachowań wśród kierowców. Nie bez powodu grożą za to naprawdę wysokie kary.

Przekonał się o tym 46-letni mężczyzna z Katowic, którego styl jazdy możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo. Niebezpieczny manewr uwiecznił wideorejestrator.

Tak się spieszył, że wyprzedził na przejściu. Pięć sekund później stał grzecznie na poboczu (wideo)

Właściciel urządzenia postanowił wysłać plik z filmem na skrzynkę mailową Stop Agresji Drogowej. Funkcjonariusze policji zajęli się ustaleniem danych kierowcy.

Jak widzimy na nagraniu, postanowił on wyprzedzić inne auto tuż przed przejściem dla pieszych. Dodatkowo, skorzystał z obszaru wyłączonego z ruchu i nie ustąpił pierwszeństwa osobie z wózkiem dziecięcym na pasach.

Policjanci dotarli już do mężczyzny, ten przyznał się do winy i otrzymał 15 punktów karnych. To jednak nie wszystko i wkrótce poniesie kolejne konsekwencje.

Policjanci wyprzedzili go na przejściu. Od razu krzyknął “rekord widjoł”, gdy to zobaczył (wideo)

O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd. Kierowcy grozi nawet do 30 000 złotych grzywny oraz zatrzymanie uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.