Wyjechał Maserati MC20 na letnich oponach na śnieg. Przechodnie musieli go pchać (wideo)

Wyjeżdżanie mocnymi supersamochodami na śnieg nie zawsze jest świetnym pomysłem. Zazwyczaj wtedy, gdy dane auto ma napęd wyłącznie na tylne koła.

Dodatkowo, poziom trudności jazdy się zwiększa, jeśli właściciel nie zdecydował się na wymianę opon na zimowe. Taka przejażdżka może się okazać bardzo niebezpieczna.

Utknął Astonem na oblodzonej górce. Gość z Audi Q7 patrzył na niego z politowaniem (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz kierowcę Maserati MC20, który wybrał się swoim autem na zaśnieżone miasto. W pewnym momencie nie był w stanie nic zrobić bez pomocy osób z zewnątrz.

Dobrzy ludzie pomogli mu w przemieszczaniu się delikatnie popychając auto. Był to jedyny sposób na opuszczenie skrzyżowania przez włoski supersamochód.

Za napęd Maserati MC20 odpowiada podwójnie turbodoładowany silnik V6 o pojemności 3.0 litrów. Generuje on moc 630 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 730 niutonometrów.

Kupił Range’a i poległ przy pierwszych opadach śniegu. “Mała górka pokonała jego furę” (wideo)

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 325 km/h. Oczywiście, w optymalnych warunkach pogodowych, a nie w takich jak na nagraniu.