Wyciągnął swoje limitowane Audi RS6 na śnieg. “Tak spełniam marzenia z dzieciństwa” (wideo)

Niektórzy kierowcy tylko czekają na pierwsze opady śniegu. Wyciągają wtedy swoje „zabawki” z garażu i jadą się trochę wyszaleć. Należy oczywiście znaleźć do tego odpowiednie miejsce, w którym nie odbywa się ruch publiczny.

Gość widoczny na załączonym nagraniu wideo pojechał na niewielką polanę pod lasem. Utworzyła się tam warstwa śniegu o grubości kilkudziesięciu centymetrów.

Audi RS6 stało się 600-konną łopatą do śniegu. “Jego samochodu prawie nie było widać” (wideo)

Uznał on, że jest to idealne miejsce do poślizgania się swoim sportowym kombi z napędem na cztery koła. Mówimy tutaj oczywiście o Audi RS6 C7 Avant Quattro.

Co ciekawe, jest to 1 ze 150 egzemplarzy z limitowanej wersji Nogaro Edition. Wyróżnia się ona przede wszystkim specjalnym kolorem lakieru Nogaro Blue, nawiązującym do legendarnego Audi RS2.

Pod maską pracuje podwójnie turbodoładowane V8 o pojemności 4.0 litrów. Generuje ono moc 605 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 750 niutonometrów.

Dla wielu to najlepsza generacja Audi RS6 w historii. Ten egzemplarz robi setkę w 3,1 s (wideo)

Takie parametry pozwalają na osiągnięcie prędkości 100 km/h w 3,7 sekundy, oczywiście na suchym i przyczepnym asfalcie. Prędkość maksymalna przekracza nieco 300 km/h.