Wracając z zakupów nie wierzył własnym oczom. Pod Inter spotkał fury za ponad 50 mln zł (wideo)

Tylko 275 klientów Mercedesa dostąpiło zaszczytu zakupu flagowego modelu AMG. Mercedes-AMG One to pokaz niemieckiej inżynierii w bardzo interesującej postaci.

W skrócie jest to wyścigówka napędzana silnikiem z bolidu Formuły 1, którą dopuszczono do ruchu drogowego. Całkiem niedawno samochód ten pobił rekord okrążenia na torze Nurburgring.

Mercedes-AMG lepszy od Porsche. Niemcy balują po rekordowym kółku na Nurburgringu (wideo)

Mercedes-AMG One
Mercedes-AMG One

Mamy tu do czynienia z hybrydą, której działanie opiera się o silnik V6 o pojemności 1.6 litra. Kierowca ma do dyspozycji moc 1063 koni mechanicznych.

Pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy, a to ze względu na napęd wyłącznie na tylną oś. Na niemieckiej autostradzie będziemy mogli natomiast osiągnąć prędkość maksymalną 352 km/h.

Mercedes-AMG One
Mercedes-AMG One

Każdy z klientów, który załapał się na jedną alokację, musi „wyskoczyć” z około 14 milionów złotych netto. Nie musimy chyba podkreślać, że każde auto składane jest ręcznie.

Spotkanie jednego z egzemplarzy będzie dosyć trudne. Autor załączonego nagrania wideo miał natomiast mnóstwo szczęścia. Pod sklepem spożywczym spotkał w jednym momencie aż 4 sztuki Mercedesa-AMG One.

Mercedes-AMG One
Mercedes-AMG One

Rozpoczęto ręczne składanie Mercedesów-AMG One. Klienci czekają na niego już prawie pięć lat

Łącznie możemy więc mówić o wartości ponad 50 milionów złotych, i to oczywiście bez podatku. Wszystkie Mercedesy przechodziły akurat jedne z ostatnich jazd testowych.