Wiemy jaka moc siedzi pod maską nowego Forda Mustanga. Najmocniejszy wariant ma 507 KM

Ford Mustang siódmej generacji został pokazany światu w połowie września 2022 roku. Dopiero teraz poznaliśmy dane techniczne jednostek napędowych dostępnych w tym modelu.

Auto będzie oferowane w trzech wariantach. Podstawowa wersja skrywa pod maską 4-cylindrowy silnik turbodoładowany EcoBoost o pojemności 2.3 litra.

Ford Mustang
Ford Mustang

Oto nowy Ford Mustang (2022). W środku wielkie ekrany, a pod maską wolnossące 5.0 V8 (wideo)

Kierowca otrzyma do dyspozycji moc 319 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 474 niutonometry. To przyrost, w stosunku do poprzedniej generacji, o 5 koni mechanicznych.

Następny w gamie jest Ford Mustang GT. Tutaj znajdziemy pod maską wolnossący silnik V8 o pojemności 5.0 litrów. Generuje on moc 487 koni mechanicznych oraz 562 niutonometry.

Ford Mustang Dark Horse
Ford Mustang Dark Horse

To jednak nie wszystko. To auto będzie można zamówić z aktywnym, sportowym układem wydechowym. Wtedy moc silnika wzrośnie do 493 koni mechanicznych, a moment do 566 niutonometrów.

Tak brzmi nowy Ford Mustang Dark Horse (2022). Aż miło posłuchać jak 5.0 V8 “drze japę” (wideo)

Na szczycie oferty nowego Mustanga widnieje odmiana Dark Horse. Tutaj również mamy do czynienia z 5.0 litrową V8. Na tylną oś trafi natomiast aż 507 koni mechanicznych oraz 566 niutonometrów momentu obrotowego.