Tylko czekał aż “Kaszkaj” zjedzie mu z drogi. Gdy ciśnie V12 do oporu, uszy błagają o litość (wideo)

Fragmenty niemieckich autostrad bez ograniczenia prędkości są „rajem” dla miłośników szybkiej jazdy. W sieci nie brakuje nagrań z osiąganiem bardzo wysokich wartości na prędkościomierzu.

Tym razem mamy do czynienia z przedstawicielem Włoch, który dodatkowo został zmodyfikowany przez jednego z tunerów. Tutaj osiągnięcie 3-cyfrowej szybkości z trójką z przodu nie jest żadnym problemem.

Narobili hałasu o poranku odpalając Ferrari Novitec N-Largo. Należą do jednej osoby (wideo)

Bohaterem nagrania jest bowiem Ferrari 812 Superfast z układem wydechowym od Noviteca. Moc silnika najprawdopodobniej nie uległa zmianie, ale brzmienie jednostki napędowej zdecydowanie tak.

Pod maską tego modelu pracuje wolnossące V12 o pojemności 6.5 litra. Generuje ono aż 800 koni mechanicznych oraz 718 niutonometrów momentu obrotowego.

Przekazywane jest to na tylne koła za pomocą 7-stopniowej skrzyni automatycznej. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 340 km/h.

Ferrari 812 Superfast z wydechem od Noviteca. Włosy się jeżą gdy kręci do 9000 obrotów (wideo)

Autorowi nagrania udało się osiągnąć nieco mniej, ale i tak przejazd robi wrażenie. Sam ryk dwunastu cylindrów przyprawia o ciarki, nawet podczas słuchania go przez komputer.