To pierwszy egzemplarz Ferrari Purosangue. Gość z busa nigdy czegoś takiego nie widział (wideo)

We wrześniu 2022 roku Ferrari w końcu zaprezentowało jeden z najbardziej wyczekiwanych i jednocześnie najbardziej kontrowersyjnych modeli. Mowa oczywiście o pierwszym SUV-ie tej marki.

Ferrari Purosangue okazało się być wielkim hitem. Niedawno Włosi ogłosili, że nie pozwalają już na zamawianie kolejnych egzemplarzy, gdyż obecnie okres oczekiwania wynosi już dwa lata.

Włoski SUV hitem. Wstrzymano zamówienia na Ferrari Purosangue. “Samochody się skończyły”

Już wcześniej podjęto decyzję o tym, że nie ma to być bardzo popularne auto, tak jak chociażby Urus w Lamborghini. Każdego roku, z Maranello, ma wyjeżdżać tylko określona liczba Purosangue. Konkretnie, maksymalnie 20 procent wolumenu całej gamy.

Ferrari Purosangue
Ferrari Purosangue

Teraz, zaledwie trzy miesiące po premierze, na ulicy pojawił się jeden z pierwszych egzemplarzy. Spotkano go w Londynie, podczas dostarczania auta do salonu.

Czarny egzemplarz nie wygląda może aż tak spektakularnie jak auto w jakimś bardziej krzykliwym kolorze. Tak czy siak, samochód ten przyciągnął wzrok naprawdę wielu osób.

Ferrari Purosangue
Ferrari Purosangue

Pod maską Purosangue pracuje wolnossący silnik V12 o pojemności 6.5 litra. Generuje on moc 725 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 716 niutonometrów.

Ferrari Purosangue (2022). 4-osobowy SUV ma pod maską V12 o mocy 725 KM (wideo)

Napęd na wszystkie koła pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,3 sekundy. Prędkość maksymalna to 312 km/h, a kwota, od jakiej startuje cennik tego Ferrari to około 1 800 000 złotych.