Tak wygląda “Królestwo Pagani” od środka. Ich najnowsze auto kosztuje 14 mln zł netto (wideo)

Włosi są mistrzami w produkowaniu supersamochodów. Marki takie jak Ferrari czy Lamborghini znane są doskonale wszystkim miłośnikom motoryzacji na całym świecie.

Wymienieni wyżej producenci mają w swojej ofercie wiele modeli, aby trafić do dosyć szerokiego grona klientów. Są też jednak takie marki, gdzie nie ma tak dużego wyboru.

Pagani Utopia
Pagani Utopia przód

Przyłapał Pagani Utopia podczas tankowania. “Między autami wygląda jak kosmita” (wideo)

Mamy tu na myśli na przykład Pagani. Stosunkowo niewielka firma ma w swojej ofercie tylko jeden model, który oczywiście czasami budowany jest w różnych odmianach.

Jeśli masz nieco ponad 40 minut wolnego czasu, to polecamy Ci obejrzenie załączonego nagrania wideo. Dowiesz się tam wielu szczegółów na temat Pagani i zobaczysz jak wygląda produkcja.

Pagani Utopia
Pagani Utopia przód

Nie zabrakło również kilku słów na temat najnowszego modelu Utopia. Na nagraniu zapoznasz się z wieloma detalami technicznymi dotyczącymi auta kosztującego około 14 000 000 złotych netto.

Za napęd w Pagani Utopia odpowiada podwójnie turbodoładowane V12 o pojemności 6.0 litrów. Generuje ono moc 863 koni mechanicznych, które trafiają wyłącznie na tylną oś.

Pagani Utopia
Pagani Utopia tył

Pagani Utopia (2022) oficjalnie. Następca modelu Huayra ma 863 KM i 7-biegowy manual (wideo)

Auto można zamówić z 7-stopniową manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Pagani zamierza sprzedać tylko 99 egzemplarzy tego modelu w podstawowej wersji, ale z pewnością w przyszłości pojawią się kolejne warianty.