Tak się spieszy do rodziny na święta. 360 km/h w RS6. “Nie wiem czy bym się odważył” (wideo)

Niemieckie autostrady słyną z fragmentów, na których nie obowiązują ograniczenia prędkości. W razie potrzeby, kierowcy mogą tam legalnie nadrobić trochę straconego czasu.

Są też oczywiście tacy, którzy rozpędzają się do olbrzymich prędkości dla frajdy. Nie zważając często na warunki i bezpieczeństwo swoje oraz innych kierowców.

Tym Audi RS7 przegonisz każdego na autobahn. “Ponad 1000 KM robi przeciąg aż miło” (wideo)

Załączone nagranie wideo pochodzi od właściciela Audi RS6 C8. Nie jest to natomiast seryjny wóz o mocy 600 koni mechanicznych. Jego 4.0 litrowe V8 generuje ich dużo więcej.

2020 Audi RS6 C8
2020 Audi RS6 C8

Tuner MTM wycisnął z tego rodzinnego kombi aż 1001 koni mechanicznych. Taka moc pozwala na osiąganie kosmicznych wręcz prędkości. Co doskonale widać na filmie.

Kierowcy udało się osiągnąć licznikowe 363 km/h. Ciekawi jesteśmy, jaka była faktyczna prędkość według GPS. Tak czy siak, robi to ogromne wrażenie.

“Poleciał” swoim Porsche 348 km/h na autobahn. I tak nie mógł dogonić Koenigsegga kolegi (wideo)

Właściciel auta postanowił dokonać tej próby w nocy. Owszem, z jednej strony mamy wtedy dużo mniejszy ruch, ale z drugiej – dużo gorszą widoczność. Każda sytuacja awaryjna przy takiej prędkości to ogromne niebezpieczeństwo.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez GERCOLLECTOR (@gercollector)