Tak może wyglądać nowa generacja Volkswagena Golfa. To w pełni elektryczny hatchback (wideo)

Wielu miłośników niemieckiej motoryzacji zastanawia się, czy Volkswagen Golf ósmej generacji jest ostatnim, z jakim będziemy mieli do czynienia. Nawet sam producent rozważa co z nim zrobić.

Niedawno pojawiły się głosy, że najprawdopodobniej tak legendarna nazwa jaką jest „Golf” nie może nagle zniknąć. Będzie to już natomiast auto tylko i wyłącznie elektryczne.

Volkswagen uspokoił wszystkich fanów marki. Model Golf nie wybiera się na żadną “emeryturę”

Bardzo możliwe, że samochód ten zostanie nazwany ID.Golf. Ma on się plasować rozmiarowo między doskonale nam znanym ID.3 oraz nadchodzącym ID.2.

Grafik komputerowy, autor załączonego nagrania wideo, postanowił sprawdzić jak mógłby wyglądać nowy Golf. Wykorzystał do tego elementy stylistyczne z najnowszych modeli VW.

Bazą do projektu stał się nowy Seat Leon, na którego nadwozie nałożono elementy z oferowanego w Chinach modelu Lamando L. Trzeba przyznać, że wygląda to całkiem nieźle.

Nowy Volkswagen ID.Golf zostanie zbudowany na odświeżonej platformie MEB+. Ma ona zapewniać zasięg nawet do 700 kilometrów i możliwość ładowania akumulatorów z mocą do 200 kW.

Volkswagen zapowiada odświeżoną platformę MEB+. 700 km zasięgu i ładowanie do 200 kW

Na nowego Golfa jeszcze trochę poczekamy. Póki co, Volkswagen pracuje nad Golfem ósmej generacji po liftingu, która zadebiutuje w połowie 2024 roku. Golfa 9, lub właściwie ID.Golfa powinniśmy się więc spodziewać około 2026-2027 roku.