Sprawdzili jak VW ID.Buzz zachowuje się podczas wypadków. “Jest bardzo bezpiecznie” (wideo)

Wszystkie samochody wprowadzane do sprzedaży muszą przejść testy zderzeniowe. Producent musi być pewny, jak auto zachowa się podczas wypadku czy kolizji i jaki poziom bezpieczeństwa zapewni uczestnikom zdarzenia.

W sieci łatwo można znaleźć nagrania z tego typu prób. Tym razem zaprezentowano nam testy przeprowadzone na w pełni elektrycznym Volkswagenie ID.Buzz.

Volkswagen “boi się” wzrostu zainteresowania ID.Buzz. “Już zebrali ponad 20 000 zamówień”

Euro NCAP przyznało temu autu pięć gwiazdek, czyli maksymalną notę. Volkswagen może być zatem dumny ze stworzenia naprawdę bezpiecznego samochodu.

2022 Volkswagen ID.Buzz
2022 Volkswagen ID.Buzz

Poziom ochrony dorosłych pasażerów oceniono na 92 procent, a dzieci na 87 procent. Działanie systemów bezpieczeństwa obecnych na pokładzie to 90 procent skuteczności.

Volkswagen ID.Buzz oferowany jest aktualnie w tylko jednej wersji nadwozia oraz z jednym typem napędu. Kierowca ma do dyspozycji silnik o mocy 204 koni mechanicznych, który jest umieszczony na tylnej osi.

Sportowy Volkswagen ID.Buzz na horyzoncie. Wszystkie auta z oferty otrzymają wariant GTX

Akumulatory o pojemności 77 kWh netto pozwalają na przejechanie około 400 kilometrów na jednym ładowaniu. Cena Volkswagena ID.Buzz w polskich salonach startuje od 229 760 złotych.