Rodzinnym kombi od Mercedesa-AMG pędzi 300 km/h. “Z tym silnikiem już go nie kupisz” (wideo)

Możliwość jazdy z prędkością 300 km/h, większości osób kojarzy się jedynie jako cecha aut supersportowych. Są też jednak dużo bardziej praktyczne samochody, które to potrafią.

Jeden z przykładów zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. To Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ w wydaniu kombi. Taki rodzinny wóz również jest w stanie zaskoczyć na autostradzie.

Tak nowy Mercedes-AMG SL 63 radzi sobie na autobahn. Ponad 300 km/h “na lajcie” (wideo)

Oczywiście, jeśli wjedziemy na odpowiedni odcinek takiej trasy w Niemczech. A konkretnie taki, na którym nie obowiązują ograniczenia prędkości.

Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ kombi
Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ kombi

Na nagraniu możesz zobaczyć jak szybko i sprawnie rozpędza się to niemieckie kombi. Jest to zasługa podwójnie turbodoładowanego silnika V8 o pojemności 4.0 litrów.

Generuje on moc 612 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 850 niutonometrów. To wszystko trafia na cztery koła, dzięki czemu czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h to jedynie 3,5 sekundy.

Niestety, w salonach nie jesteśmy już w stanie zamówić takiego auta. Do niedawna dostępna była limitowana wersja Final Edition, na pożegnanie E-Klasy z jednostką V8.

Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ Final Edition
Mercedes-AMG E 63 S 4MATIC+ Final Edition

Zapamiętaj ten dźwięk, bo już go nie uświadczysz. To ostatnia szansa na zakup E Klasy z V8 (wideo)

Nowa generacja tego modelu, w najmocniejszej odmianie AMG, będzie napędzana już tylko 4-cylindrowym silnikiem 2.0. Oczywiście, wspomaganym silnikiem elektrycznym, co zapewni bardzo wysoką moc.