Rekord na Nurburgringu to nie jedyny powód do świętowania. AMG odwiedziło inne tory (wideo)

Niedawno Mercedes-AMG poinformował świat o wspaniałej nowinie. Ich najnowsze dziecko, czyli Mercedes-AMG One, ustanowił nowy rekord okrążenia na torze Nurburgring.

Z czasem 6 minut, 35 sekund i 183 tysięcznych sekundy pokonał auta takie jak Porsche 911 GT2 RS MR czy Mercedesa-AMG GT Black Series. Warto też wspomnieć, że warunki panujące wtedy na torze nie były idealne.

Mercedes-AMG lepszy od Porsche. Niemcy balują po rekordowym kółku na Nurburgringu (wideo)

Teraz Mercedes opublikował krótkie nagranie, na którym prezentuje również rekordowe czasy okrążeń na innych słynnych obiektach. Inżynierowie odwiedzili Nurburgring GP, Hockenheim Ring czy Red Bull Ring.

Mercedes-AMG One
Mercedes-AMG One

Mercedes-AMG One trafi jedynie do 275 klientów. Niektórzy z nich, mieszkający na terenie Stanów Zjednoczonych, mają pewien problem z odbiorem auta. Samochód ten nie spełnia niestety wszystkich norm obowiązujących w tym kraju.

Za napęd Mercedesa-AMG One odpowiada jednostka V6 o pojemności 1.6 litra. Jest to silnik wyciągnięty prosto z bolidu Formuły 1. Jak sam producent twierdzi – „chyba byliśmy pijani gdy zatwierdzaliśmy ten projekt”.

Rozpoczęto ręczne składanie Mercedesów-AMG One. Klienci czekają na niego już prawie pięć lat

Kierowca otrzymuje do dyspozycji łącznie 1063 konie mechaniczne, które potrafią rozpędzić to auto od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy. Koszt zakupu każdego z egzemplarzy to wydatek około 13 milionów złotych netto.