Pościg za agresywnym i pijanym 18-latkiem w Audi A4. Uciekinier schował się w szkole (wideo)

Policjanci z grupy SPEED, którzy patrolowali okolicę w Ostrowi mazowieckiej, mieli ostatnio ręce pełne roboty. Musieli ścigać młodego kierowcę Audi A4.

Auto zwróciło uwagę funkcjonariuszy po dziwnym zachowaniu przy przejściu dla pieszych. Po chwili policjanci skojarzyli, że najprawdopodobniej to Audi jest powiązane z kradzieżą paliwa, która miała miejsce kilka dni wcześniej.

Brawurowy pościg za 17-latkiem bez prawka. Uciekał Daewoo Matizem “ile fabryka dała”

Wydano więc kierowcy sygnał do zatrzymania, aby to zweryfikować. Podejrzany nie miał jednak zamiaru hamować i ruszył w ucieczkę. W terenie zabudowanym pędził z prędkością ponad 120 km/h.

Audi A4 zatrzymało się dopiero na parkingu szkolnym. Tam kierowca wbiegł do budynku i schował się w pomieszczeniu gospodarczym. Podczas próby zatrzymania stawiał czynny opór, a następnie podawał fałszywe dane.

Okazało się, że uciekinierem jest 18-letni chłopak nieposiadający uprawnień do prowadzenia pojazdów. Jakby tego było mało, był on pod wpływem alkoholu. Alkomat wykazał ponad 1,1 promila.

Napadł klienta stacji i zniszczył salon fryzjerski. Po pościgu w jego Golfie znaleziono nóż (wideo)

W Audi A4 znajdował się jeszcze 22-letni pasażer, którego również przewieziono na komendę. On też był nietrzeźwy, ale powodem do zatrzymania było posiadanie narkotyków. Obaj panowie trafią przed sąd.

https://youtu.be/F_6XAmH-juU?t=3