Policjanci wsiedli do Lamborghini i dostarczyli organy na przeszczep. Pacjenci czekali na nerki

Samochody marek Ferrari, Maserati czy Lamborghini to świętość. Te wyjątkowe auta przekazywane są czasami nawet do służby w różnych instytucjach.

Z pewnością słyszałeś już chociażby o Lamborghini, które pomaga w kołowaniu samolotów na lotnisku w Bolonii. Albo o policjantach pełniących służbę za kółkiem Huracana.

Lamborghini Huracan Polizei
Lamborghini Huracan Polizei

Niemiecki radiowóz BMW i4 M50 po tuningu AC Schnitzer. “Patrol na glebie i 20 calach” (wideo)

Radiowóz marki Lamborghini przyczynia się również do ratowania życia. Ostatnio włoscy policjanci pochwalili się akcją szybkiego transportu narządów do przeszczepu.

Wolnossący silnik V10 o pojemności 5.2 litra, który generuje moc 610 koni mechanicznych oraz 560 niutonometrów momentu obrotowego, pozwolił na szybkie przewiezienie dwóch nerek.

Lamborghini Huracan Polizei
Lamborghini Huracan Polizei

Trzeba było je przetransportować ze szpitalu w miejscowości Padwa do dwóch różnych punktów na mapie Włoch. Czekali na nie pacjenci w Rzymie oraz Modenie.

Polscy policjanci mogą pozazdrościć. TechArt zbudował radiowóz na bazie Porsche 911 Targa 4

Radiowóz na bazie Lamborghini Huracana potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy i rozwinąć maksymalną prędkość 325 km/h. To znacznie zwiększa szanse na dostarczenie tak ważnej „przesyłki” na czas.

Źródło: Polizia di Stato