Policja “straszy” mandatami za nieodpowiednio odśnieżony samochód. “Sami o tym zapominają”

Wiele mówi się ostatnio o karach dla kierowców za nieodpowiednie przygotowanie samochodu do jazdy. Mowa głównie o odśnieżaniu, które w obecnie panujących warunkach pogodowych jest utrapieniem dla wielu.

Policjanci przypomnieli jakie kary grożą za niestosowanie się do przepisów. Niektórzy pewnie nawet nie zdawali sobie z tego sprawy, że można za coś takiego dostać mandat.

Pamiętaj o odpowiednim odśnieżeniu pojazdu. Możesz dostać nawet 3000 zł mandatu (wideo)

Dla porządku przypomnimy więc jakie są to kwoty. Zacznijmy od 300 złotych za pozostawienie uruchomionego auta na postoju. Wiele osób tak robi, aby podczas odśnieżania samochód się trochę nagrzał.

Taka sama kwota, ale z dodatkowymi 8 punktami karnymi grozi za nieodśnieżenie oświetlenia w samochodzie. 8 punktów i 500 złotych to kara za nieoczyszczenie tablic rejestracyjnych.

Najwięcej, bo aż 3000 złotych grozi nam za wyjechanie na drogi samochodem nieodpowiednio odśnieżonym. Szczególnie jeśli pozostawimy na dachu grubą pokrywę śnieżną, która spadając podczas jazdy może narobić szkód.

72-latek śmiertelnie potrącił 73-letnią kobietę. “Jego Opel Astra miał oszronione szyby” (wideo)

Jak niestety widać na załączonym zdjęciu, czasami nawet stróże prawa mają problem żeby przestrzegać tych przepisów. Ciekawe, czy kierowca poniesie jakiekolwiek konsekwencje.