Pojechał Maserati Grecale Trofeo na niemiecką autostradę. “Mówili, że jest wolniejszy” (wideo)

Myśląc o samochodzie, który potrafi osiągnąć prędkość 300 km/h, zazwyczaj mamy w głowie jakiś model supersportowy. Od pewnego czasu nie jest to już jednak takie oczywiste.

Znamy wiele samochodów, które nie należą do grupy supercarów, są dużo bardziej praktyczne, a również potrafią się tak mocno rozpędzić. Na rynku nie brakuje tego typu propozycji, nawet wśród SUV-ów.

Maserati Grecale (2022) oficjalnie. “Włoski Macan” ma pod maską nawet 530 KM (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jedną z najnowszych produkcji, która również potrafi zaskoczyć na niemieckiej autostradzie. Jest to Maserati Grecale w wydaniu Trofeo.

Maserati Grecale Trofeo
Maserati Grecale Trofeo

Pod jego maską pracuje podwójnie turbodoładowany silnik V6 o pojemności 3.0 litrów. Generuje on moc 530 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 620 niutonometrów.

Grecale Trofeo potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,8 sekundy. Autor nagrania zabrał nas na przejażdżkę po niemieckiej autostradzie, gdzie nie ma ograniczeń prędkości.

3-cyfrowej wartości z „3” z przodu co prawda nie udało się osiągnąć, ale było już naprawdę blisko. Mamy wrażenie, że gdyby warunki na to pozwoliły, to dałoby się „dociągnąć” do tych magicznych „300”.

Maserati Grecale Trofeo
Maserati Grecale Trofeo

Maserati Ghibli Trofeo z V8 pod maską ma 580 KM. Licznik wyskalowano do 350 km/h (wideo)

Co ciekawe, producent podaje w oficjalnych danych technicznych, że Maserati Grecale Trofeo jest w stanie się rozpędzić „tylko” do 285 km/h. Jak widać, licznik pokazuje, że stać je na więcej.