Pirelli świętuje 30-lecie na polskim rynku. “Moc i moment tracą znaczenie bez właściwej kontroli”

Rok 2022 to ważna data dla doskonale nam znanej marki Pirelli. Firma, która zajmuje się produkcją opon, świętuje właśnie 30-lecie istnienia na polskim rynku.

W związku z tym, zorganizowano konwent, na który zaproszono klientów, partnerów i dziennikarzy. My również mieliśmy przyjemność wziąć udział w tym wydarzeniu.

Konwent Pirelli 2022 30-lecie w Polsce
Konwent Pirelli 2022 30-lecie w Polsce

Oto Porsche 911 Dakar (2022). “Terenówka” z Niemiec startuje w cenniku od 1 189 000 zł (wideo)

30 lat obecności na rynku Polskim to nie jedyny jubileusz obchodzony przez Pirelli w 2022 roku. W tym roku mija bowiem aż 150 lat od otwarcia tej włoskiej marki.

Na konwencie przedstawiono plany rozwoju Pirelli na rok 2023, oraz to, w jaki sposób firma zapatruje się na przyszłość. Jak podkreśla Marcin Wieteska, Country Manager, Pirelli w Polsce:

„Znajdujemy się obecnie w historycznym momencie dla całego rynku motoryzacyjnego, w którym producenci samochodów obrali kierunek w stronę elektromobilności. Zgodnie z domeną i wartościami naszej marki, które mówią o znaczeniu drobnego elementu łączącego pojazd z nawierzchnią, jestem przekonany, że jego istota jest nieoceniona dla dalszego rozwoju rynku. Wysoka moc i moment obrotowy tracą znaczenie bez ich właściwej kontroli”

Konwent Pirelli 2022 30-lecie w Polsce
Konwent Pirelli 2022 30-lecie w Polsce

Jak łatwo obliczyć, marka Pirelli trafiła do Polski w 1992 roku. Prężnie zaczęto budować zespół oraz tworzyć sieć partnerów handlowych. Firma stale pracuje nad swoim wizerunkiem i dba o poprawę świadomości kierowców na temat bezpieczeństwa.

Pierwsza reklama telewizyjna Pirelli pojawiła się w Polsce w 1994 roku. Dotyczyła ona zimowych opon i oczywiście podkreślała skuteczność takiego ogumienia w trudnych warunkach pogodowych.

Być może nie wszyscy kierowcy o tym jeszcze wiedzą, ale do wielu modeli samochodów produkuje się specjalne opony. Posiadają one odpowiednią homologację, aby jazda danym autem była jak najbardziej bezpieczna.

Oto Audi RS3 Performance Edition. Najszybszy wariant w historii. Kupi je tylko 300 osób (wideo)

Gumy ze specjalnym znaczkiem posiadają odpowiednią mieszankę i dokładnie określony przez producenta rozmiar. Zapewnia to między innymi optymalne działanie systemów bezpieczeństwa.

Pirelli Elect
Pirelli Elect

Firma Pirelli stawia teraz głównie na produkcję opon do samochodów elektrycznych. Obecnie, w serii Pirelli Elect jest już 189 homologowanych produktów, a ponad 300 projektów czeka na zatwierdzenie.

Ogumienie dla elektryków charakteryzuje się niższym oporem toczenia, co oczywiście wydłuża zasięg pojazdów. Opony te są również cichsze, bardziej wytrzymałe, ale oczywiście również bezpieczne.

Pirelli pracuje również nad cyfryzacją opon. Specjalny program Pirelli Cyber Tyre ma zapewnić kierowcy jeszcze większe bezpieczeństwo, poprzez stałe monitorowanie stanu opon.

Pirelli Cyber Tyre
Pirelli Cyber Tyre
McLaren Artura Platinum Jubilee
McLaren Artura Platinum Jubilee

Czujniki wysyłają sygnał bezpośrednio do samochodu, dzięki czemu ten jeszcze szybciej może zareagować w sytuacjach kryzysowych. Pierwszym autem, który korzysta z tej funkcji jest McLaren Artura.

Produkty marki Pirelli doceniane są na całym świecie. Niech o ich jakości świadczy fakt, że w wielu dziedzinach motorsportu korzysta się z opon właśnie tej marki.

Na konwencie swoją obecnością zaszczycił nas również ambasador Pirelli, Kajetan Kajetanowicz. Od wielu lat z sukcesami startuje w rajdach, gdzie używa wyłącznie ogumienia tej włoskiej marki.

Konwent Pirelli 2022 30-lecie w Polsce
Konwent Pirelli 2022 30-lecie w Polsce

Pirelli planuje zwiększyć udział rynkowy w segmencie opon o rozmiarach większych lub równych 18 cali. Jak podkreślają, oferta dla aut typu SUV jest kluczowa dla dalszego rozwoju marki.

Pierwszy McLaren Artura zarejestrowany w naszym kraju. Polak dał za niego ponad 1.5 mln zł

Trzymamy kciuki za skuteczne poszerzanie oferty Pirelli. Mamy nadzieję na powodzenie przy tworzeniu wspomnianej wyżej cyfryzacji, oraz oczywiście liczne sukcesy ich partnerów w motorsporcie.