Pijany uciekał białym Mercedesem. Zamiast prawka pokazał patent na motorówkę (wideo)

Wsiadanie za kierownicę po pijaku to jeden z najgorszych pomysłów, na jakie może wpaść kierowca. Niektórzy nie wyobrażają sobie, jak wielkie zagrożenie stwarzają.

Na szczęście często da się to zauważyć gołym okiem i w porę schwytać takiego delikwenta. Są też jednak tacy, którzy nie mają zamiaru się tak łatwo poddać.

Pościg za agresywnym i pijanym 18-latkiem w Audi A4. Uciekinier schował się w szkole (wideo)

Jeden z przykładów zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Uwagę policjantów zwrócił biały Mercedes GL, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić i włączyli koguty.

Niestety, kierujący nie miał zamiaru zastosować się do nakazu zatrzymania i jechał dalej. Podczas ucieczki nie pędził na szczęście z zawrotną prędkością, więc po chwili udało się go schwytać.

Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jakby tego było mało, mężczyzna zamiast prawa jazdy pokazał policjantom patent motorowodny.

Pościg za pijanym kierowcą TIR-a. Białoruscy policjanci rzucali w niego kamieniami (wideo)

29-latek został zatrzymany i odpowie teraz przed sądem za stworzenie zagrożenia będąc pod wpływem środków odurzających. Grozi mu za to rok więzienia.