Pijany kierowca TIR-a na A4. “Nie widział problemu w tym, że jest pod wpływem” (wideo)

Czasami podczas jazdy po drogach publicznych zachowanie innych kierowców może wzbudzać nasze podejrzenia. Warto się im przyjrzeć dłużej by upewnić się, że nie mamy do czynienia z osobą pod wpływem alkoholu.

Niestety, właśnie w takiej sytuacji znalazł się autor załączonego nagrania wideo. Na autostradzie A4 zauważył kierowcę TIR-a, który nie trzymał normalnego toru jazdy i dwukrotnie uderzył w barierki.

Pijany kierowca TIR-a zatrzymany przez ITD. Na pace pod plandeką nowy Mercedes-Benz Klasy S

Sprawę zgłosił na policję, ale czas reakcji funkcjonariuszy niestety nie był wzorcowy. Policjanci pojawili się na miejscu dopiero kilkadziesiąt minut po zjechaniu kierowcy na stację benzynową.

Dopiero tam, nasz bohater wyciągnął pijanego kierowcę z szoferki i zabrał mu kluczyki. TIR-owiec był zaskoczony, że ktoś w ogóle ma czelność zareagować.

Nie widział problemu w tym, że prowadzi ciężarówkę pod wpływem alkoholu. W kabinie znaleziono otwartą butelkę z napojem alkoholowym, z której najwidoczniej popijał podczas jazdy.

Pościg za pijanym kierowcą TIR-a. Białoruscy policjanci rzucali w niego kamieniami (wideo)

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, nawet nie mieli ochoty oglądać nagrania z wideorejestratora. Ciekawe, czy pijany obywatel Słowacji poniesie konsekwencje za uszkodzone barierki na autostradzie. Alkomat wykazał 2.5 promila.