Parkowanie pod Lidlem wyzwaniem dla starszego pana z Fiata. “Powinien oddać prawko?” (wideo)

Temat obecności na drogach kierowców w podeszłym wieku często skłania do dyskusji. Nie potrafimy chyba znaleźć odpowiedniego rozwiązania, które wyeliminowałoby niebezpieczne zachowania za kółkiem.

Wraz z upływem lat, wiele osób traci refleks, ma problemy z koncentracją i ich ruchy stają się bardziej powolne. Za kierownicą nie są to pożądane cechy.

70-letnia kobieta jechała pod prąd obwodnicą Gdańska. “No bo tędy miałam bliżej do sklepu”

Wielokrotnie słyszeliśmy już również chociażby o sytuacjach, w których starsza osoba wjechała przez przypadek pod prąd na drogę szybkiego ruchu. Skutki takich „pomyłek” bywają tragiczne.

Tym razem mamy nagranie spod jednego z supermarketów. Autor filmu zauważył starszego mężczyznę próbującego zaparkować swoim Fiatem Seicento. Jak widzimy, podstawowa czynność nie idzie mu najlepiej.

Momentami można nawet odnieść wrażenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Wydaje nam się jednak, że jest to po prostu kwestia wieku i sprawności mężczyzny.

Maluchem wjechał pod prąd na S5. 85-letni kierowca Fiata 126p nie miał szans na przeżycie

Ewidentnie mamy tu do czynienia z brakiem pełnej kontroli nad samochodem. Wsiadanie za kółko może stwarzać zagrożenie dla samego kierowcy, ale również innych uczestników ruchu.

https://www.tiktok.com/@paprykowapyra/video/7179545378344226054