Otworzyli pierwszy taki salon Mercedesa na świecie. Kupisz tam tylko elektryki

Niektórzy producenci samochodów nie budują aut tylko i wyłącznie pod jedną marką. W ofercie pojawiają się często submarki, gdzie znajdziesz określony typ pojazdów. Z pewnością kojarzysz nazwy takie jak Mercedes-Benz, Mercedes-AMG czy Mercedes-Maybach. każda z tych marek sprzedaje samochody przeznaczone dla nieco innych klientów.

Zazwyczaj wszystkie z tych aut znajdziesz u jednego dilera, w jednym salonie. Zaczyna się to jednak powoli zmieniać i są już na mapie obiekty przeznaczone tylko dla konkretnej submarki.

Mercedes-EQ salon Jokohama
Mercedes-EQ salon Jokohama

Kolejny taki salon powstał właśnie w Jokohamie, drugim co do wielkości miastem w Japonii. Zbudowano tam pierwszy na świecie salon marki Mercedes-EQ.

Klienci mogą tam uzyskać informacje, obejrzeć z bliska, oraz zakupić tylko i wyłącznie w pełni elektryczne modele Mercedesa. Obecnie w gamie dostępnych jest aż 9 takich samochodów: EQA, EQB, EQC, EQE, EQS, EQE SUV, EQS SUV, EQT oraz EQV.

Na powierzchni 1221 metrów kwadratowych mamy salon z miejscem dla 7 samochodów, przestrzeń do wydawania nowych aut klientom, oraz trzy stacje ładowania. Jest też 5 stanowisk serwisowych.

Mercedes-EQ salon Jokohama
Mercedes-EQ salon Jokohama

Bardzo możliwe, że podobny obiekt już wkrótce pojawi się również w Polsce. Warto wspomnieć, że salon Mercedes-AMG Witman w Gdańsku był pierwszym takim centrum AMG w całej Europie.