Odpalając Audi R8 w manualu wjechał w ścianę. “Słychać rozpacz nad własną głupotą” (wideo)

Samochody sportowe z manualną skrzynią biegów są uwielbiane przez wielu kierowców. Zazwyczaj nie są tak szybkie jak ich odpowiedniki z dwusprzęgłowymi automatami, ale dają dużo więcej frajdy z jazdy.

Nawet w dzisiejszych czasach nie brakuje modeli, które nadal można zamówić z takim rodzajem przekładni. Doskonałym przykładem są chociażby BMW M3 czy Porsche 911 GT3.

Porsche 911 GT3 Touring w manualu i kręte drogi w górach. “Mam ciarki jak to oglądam” (wideo)

Nieco starsze Audi R8 również były dostępne z 6-stopniowym manualem. Właśnie taki egzemplarz zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Niestety, właściciel zapomniał o podstawowej rzeczy.

Wsiadł do auta i postanowił uruchomić 4.2 litrowy silnik V8. Wcisnął więc sprzęgło i przekręcił kluczyk. Nie zorientował się jednak, że zostawił samochód na biegu.

Możesz się więc domyślać co się stało, gdy gwałtownie puścił sprzęgło chcąc wysiąść na chwilę z auta. Rozpacz po uderzeniu Audi R8 w ścianę doskonale słychać na filmie.

Nowe Audi R8 z manualną skrzynią? Proszę bardzo, ale tylko jeśli zamówisz pakiet twin turbo

Audi R8 z silnikiem 4.2 FSI generuje, w zależności od rocznika, 420 lub 430 koni mechanicznych. Napęd Quattro pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,6 lub 4,8 sekundy. Prędkość maksymalna to nieco ponad 300 km/h.

https://youtu.be/0XnoKEtbF8g