Obejrzał z bliska nowe Ferrari Purosangue. “Tutaj nie wolno Ci powiedzieć, że to jest SUV” (wideo)

Pierwsze egzemplarze Ferrari Purosangue trafiają powoli do salonów. Ostatnio mieliśmy okazję oglądać dostawę czarnej sztuki do Londynu, co przyciągnęło całkiem sporo gapiów.

Tym razem mamy nagranie z prywatnej prezentacji tego auta w fabryce w Maranello. Dziennikarz motoryzacyjny z ogromnym doświadczeniem dostąpił zaszczytu obejrzenia Purosangue z bliska.

To pierwszy egzemplarz Ferrari Purosangue. Gość z busa nigdy czegoś takiego nie widział (wideo)

Jak podkreślił na wstępie, w Ferrari nienawidzą, gdy to nowe auto określa się mianem SUV-a. Według nich jest to po prostu 4-drzwiowy supersamochód.

Ferrari Purosangue
Ferrari Purosangue

Autor nagrania pokazuje sporo szczegółów i ciekawostek na temat Ferrari Purosangue. Mamy tu do czynienia między innymi z inteligentnym napędem na wszystkie koła oraz bardzo ciekawym układem zawieszenia.

Pod maską pracuje wolnossący silnik V12 o pojemności 6.5 litra. Kierowca ma do dyspozycji moc 725 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 716 niutonometrów.

Ferrari Purosangue
Ferrari Purosangue

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 3,3 sekundy, a od 0 do 200 km/h 10,6 sekundy. Prędkość maksymalna to natomiast aż 312 km/h.

Włoski SUV hitem. Wstrzymano zamówienia na Ferrari Purosangue. “Samochody się skończyły”

Wysoka cena, zaczynająca się od około 1 700 000 złotych nie odstraszyła klientów. Obecnie przyjęto już tyle zamówień, że Ferrari „zamknęło stragan” i przez pewien czas nie sprzeda już kolejnych sztuk.