Nowe, matrycowe reflektory LED już wkrótce w ofercie Porsche. “Chcą dogonić konkurencję”

W 2023 roku Porsche zamierza wprowadzić do gamy swoich modeli nowy rodzaj reflektorów. Matrycowe lampy zbudowane w technologii LED staną się jeszcze bardziej efektywne. Obsługą świateł mijania i drogowych zajmą się dwa źródła światła LED w każdym z reflektorów. Wykorzystano tutaj technologię Micro-LED, dzięki czemu każda dioda ma grubość ludzkiego włosa.

Pozwala to na uzyskanie bardzo wysokiej rozdzielczości. Każde ze źródeł światła podzielone jest na 16 384 piksele, gdzie do tej pory liczba ta wynosiła zaledwie 84.

Porsche Matrix LED 2023
Porsche Matrix LED 2023

Korzystając ze świateł drogowych, których natężenie ma wynosić nawet do 300lx, możemy oświetlić nawet 600 metrów drogi przed autem. W przypadku świateł mijania natężenie to 160lx.

Nowe reflektory wyposażone będą oczywiście w funkcję „wycinania” światła, aby nie oślepiać innych użytkowników ruchu. Potrafią też tak oświetlać znaki, aby zbyt mocno nie błyszczały i były po prostu czytelne.

Nie zabraknie też efektownych animacji podczas otwierania oraz zamykania pojazdu. Tego typu „bajery” stały się ostatnio bardzo popularne i możemy je zaobserwować między innymi w autach marki Audi czy Mercedes-Benz.

Porsche Matrix LED 2023
Porsche Matrix LED 2023

Póki co niestety nie zapowiedziano w jakich konkretnie modelach znajdziemy nowe reflektory. Możemy jedynie zgadywać, że z pewnością pojawią się one w Panamerze, bo właśnie takie lampy przedstawiono na materiałach prasowych.