Niewielu może się tym pochwalić. Dostał kluczyk do 1600-konnego Koenigsegga Jesko (wideo)

Większość producentów oddaje do dyspozycji dziennikarzom motoryzacyjnym praktycznie wszystkie swoje najnowsze modele samochodów. Dostępność niektórych jest natomiast dużo

Tylko nieliczni mogą natomiast zasiąść za kierownicą auta marki Koenigsegg. Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jeden z takich właśnie testów.

Zajechał zatankować Koenigsegga Jesko Absolut. “Absolutny szpan, którego nie przebijesz” (wideo)

Redakcja Top Gear dostała do dyspozycji jedno z najmłodszych dzieci Christiana von Koenigsegga. Na pustym lotnisku mogli się oni przejechać modelem Jesko w wydaniu Absolut.

Samochód ten napędzany jest podwójnie turbodoładowanym silnikiem V8 o pojemności 5.1 litra. Generuje on moc 1599 koni mechanicznych, które są przekazywane wyłącznie na tylną oś.

Koenigsegg Jesko Absolut
Koenigsegg Jesko Absolut

Wciskając gaz na postoju jesteśmy w stanie podnieść obroty na czerwone pole w zaledwie 0,2 sekundy. To najszybciej kręcący się silnik w samochodzie seryjnym na świecie.

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje około 2,5 sekundy, a prędkość maksymalna to około 480 km/h. Koszt zakupu jednego ze 125 egzemplarzy to około 13 000 000 złotych.

Koenigsegg Jesko mrozu się nie boi. 1600-konne V8 szaleje na zamarzniętym jeziorze (wideo)

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz jak jeździ się tak mocnym autem. Dowiesz się również na przykład jakie są różnice między wariantem Attack oraz Absolut.