Niepotrzebne nieporozumienie na drodze. “Był pewny, że nie może wyprzedzać z prawej” (wideo)

Niedokładna znajomość przepisów może doprowadzać do niepotrzebnych nieporozumień na drogach. Załączone nagranie wideo jest na to jednym z przykładów.

Jego autor, który ostatecznie zgodził się na publikację nagrania, przez długi okres żył w błędzie. Wydawało mu się, że na jezdni muszą być co najmniej trzy pasy, żeby można było wyprzedzać z prawej strony.

Policjanci wyłapywali wykroczenia z powietrza. Kierowca TIRa zaszalał z wyprzedzaniem (wideo)

Był przekonany, że w „spięciu”, do którego doszło z kierowcą Audi Q5, ma on rację. Dopiero autorzy kanału, na który wysłał nagranie, wyjaśnili mu, że się myli.

Zgodnie z obowiązującym prawem, wystarczą jedynie dwa pasy ruchu w jednym kierunku, aby móc wyprzedzać również z prawej strony. Musi to być oczywiście jezdnia jednokierunkowa. Przepis ten działa zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim.

W sytuacji przedstawionej na nagraniu doszło do zupełnie niepotrzebnej sprzeczki między kierowcami. Panowie zatrzymywali się do zera na trasie, aż w końcu skonfrontowali się w cztery oczy. Wszystko zupełnie niepotrzebnie.

Wziął się Pandą za wyprzedzanie pod górkę i pod słońce. “Nawet nie ruszył kierownicą” (wideo)

Autor filmu stwierdził, że być może nie tylko on nie był tego świadomy. Pozwolił na opublikowanie nagrania, bo być może istnieje większa grupa kierowców, którzy błędnie rozumieją tę kwestię.