Nie pobijesz go w kategorii “najbardziej stylowy transport choinki”. Gość z Ferrari wygrał (wideo)

Zbliża się okres świąteczny i w wielu domach już się pojawiła, lub wkrótce zawita choinka. Przystrojone drzewko to stały symbol, bez którego niektórzy nie wyobrażają sobie świąt.

Taką choinkę należy nabyć i oczywiście w jakiś sposób przetransportować do domu. W sieci dość popularne stały się nagrania, na których widzimy przewożenie jej bardzo nietypowymi autami.

Kupił Ferrari Monza SP2, bo to idealny wóz do szybkiego transportu choinki na święta (wideo)

Jednym z najbardziej wyjątkowych samochodów, który nadał się do tego celu idealnie, jest Ferrari Monza SP2. Już w 2021 roku widzieliśmy ten sam egzemplarz w podobnej „akcji”.

Ferrari Monza SP2
Ferrari Monza SP2

Właściciel 1 z 499 egzemplarzy tego modelu nie uważa, że jest to mało praktyczne auto. Zapakowana w siatkę choinka idealnie mieści się na miejscu pasażera.

Pod maską tego samochodu pracuje wolnossący silnik V12 o pojemności 6.5 litra. Na tylną oś Monzy trafia 810 koni mechanicznych i 719 niutonometrów momentu obrotowego.

To najszybszy transport choinki, jaki widziałeś. Leciał jak szalony z drzewkiem na dachu (wideo)

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h to tylko 2,9 sekundy. Bez przedniej szyby możemy się tym autem rozpędzić do ponad 300 km/h. Jazda takim Ferrari musi być bardzo ciekawym przeżyciem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez GARÁŽPIKO (@garazpiko)