Nie miałeś pojęcia o tym Mercedesie SEC Cabrio. “Pomysł na mechanizm robi wrażenie” (wideo)

Przeglądając sieć od czasu do czasu można trafić na bardzo ciekawe znaleziska w tematyce motoryzacyjnej. O istnieniu niektórych samochodów często nie mamy w ogóle pojęcia.

Tym razem dotarliśmy do nagrania, którego bohaterem jest stary Mercedes generacji C126, czyli SEC. Był on oficjalnie oferowany wyłącznie w wersji z zamkniętym nadwoziem.

W samochodzie za kilka milionów złotych nawet proces otwierania drzwi robi wrażenie (wideo)

Niemiecki projektant i właściciel firmy BB, Rainer Buchmann, stwierdził, że zbuduje na jego bazie auto z otwieranym dachem. Mechanizm jaki zastosował robi ogromne wrażenie.

Mamy tutaj do czynienia z hardtopem, w którym część dachu odsuwa się do tyłu. Następnie, razem ze słupkami C, opuszcza w dół i spoczywa na klapie bagażnika.

Projekt BB Magic Top 7 to dzieło z roku 1984. Niestety nie wiemy czy zbudowano tylko jeden prototypowy egzemplarz, czy udało się ich stworzyć nieco więcej.

Facet otwiera swoją Teslę czipem wszczepionym pod skórę. “Zapłacił za to 2000 złotych” (wideo)

Sam proces otwierania dachu zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Robi to naprawdę duże wrażenie i z pewnością wielu miłośników marki Mercedes-Benz nigdy o tym aucie nie słyszało.