Tesla Model 3 jako karawan

Cudów nie ma i niestety każdego z nas to czeka. Prędzej czy później wyzioniemy ducha i nasze ciało lub prochy trzeba będzie przetransportować na cmentarz.

W tym celu korzysta się z karawanów, które zazwyczaj budowane są na bazie limuzyn lub kombi. Najczęściej widujemy pojazdy marki Mercedes, ale widywano już nawet karawany stworzone na przykład na Porsche Panamera czy Maserati Quattroporte.

Tym razem, holenderska firma Derks poszła z duchem czasu i przerobiła na karawan… Teslę Model 3. To zdecydowanie najcichszy samochód pogrzebowy jaki widziałeś.

Tesla Hearse 3
Tesla Hearse 3

Tesla Hearse 3, bo tak producent nazwał swój projekt, mierzy 556 centymetrów długości. Rozstaw osi zwiększono aż o 86 centymetrów, dzięki czemu wewnątrz zmieści się trumna.

Tesla Model Y po faceliftingu. Wiem kiedy zadebiutuje i jak może wyglądać

Producent deklaruje zasięg na poziomie 375 kilometrów, więc nie ma szans, że auto stanie podczas transportu z kościoła na cmentarz. No chyba, że ktoś zapomni wcześniej naładować auto.

Wewnątrz, oprócz specjalnej konstrukcji dla trumny, pojawiła się efektowna podsufitka. Podświetlenie LED może przypominać gwiazdy stosowane w autach marki Rolls-Royce.

Tesla Hearse 3
Tesla Hearse 3

Auto bazuje na Tesli Model 3 w wersji Standard Range Plus. Oznacza to, że kierowca ma do dyspozycji moc 306 koni mechanicznych. W tym przypadku jest to zdecydowanie więcej, niż potrzeba.