Mercedes-Maybach S 680 w limitowanej wersji Haute Voiture. Kupi go tylko 150 bogaczy (wideo)

Gdy uważasz, że Mercedes-Maybach Klasy S jest zbyt mało wyjątkowy, mamy dla Ciebie dobrą informację. Do oferty wprowadzona została właśnie limitowana wersja tej limuzyny.

Jest to dokładnie Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture i wyróżnia się on specjalną stylistyką zarówno z zewnątrz jak i w środku. Producent planuje sprzedać tylko 150 egzemplarzy tego auta.

Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture
Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture

Przy nim każdy inny Maybach jest “biedny”. Będzie limitowana edycja limuzyny Mercedesa

Każdy z nich będzie polakierowany w taki sam sposób. Na karoserii znajdziesz połączenie dwóch kolorów: ciemnego niebieskiego oraz różowego złota. Nie jesteśmy natomiast przekonani co do wyboru felg.

Dużo bardziej wyjątkowo jest wewnątrz Maybacha Haute Voiture. Tutaj, oprócz wysokiej jakości skóry w kolorze białym, znajdziesz specjalny materiał, którym pokryto między innymi boczki drzwi.

Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture
Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture

Podsufitka również została obita białą skórą, na której wykonano specjalne nacięcia. Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę imponująco i z klasą.

Model ten miał już swój debiut w maju 2022 roku. Ostatecznie zrezygnowano jednak z pewnych rozwiązań stylistycznych, takich jak chociażby wykorzystanie białego futra.

Limitowana limuzyna bazuje na wariancie S 680. Oznacza to, że pod maską pracuje podwójnie turbodoładowany silnik V12 o pojemności 6.0 litrów. Generuje on moc 612 koni mechanicznych oraz 900 niutonometrów momentu obrotowego.

Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture
Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture

Napęd na wszystkie koła 4MATIC zapewnia czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynoszący 4,5 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono tutaj elektronicznie do 250 km/h.

On się nie nudzi na tylnej kanapie w Maybachu. “Tak to można jechać na koniec świata” (wideo)

Niestety nie znamy kwoty, jaką trzeba zapłacić za Mercedesa-Maybacha S 680 Haute Voiture. Cennik standardowej odmiany tego modelu z tym silnikiem startuje od 1 175 600 złotych.