Ledwo wcisnął gaz i uszkodził Ferrari za 15 mln zł. Nie dało się tego zrobić w głupszy sposób (wideo)

Do uszkodzenia samochodu nie zawsze prowadzi brawura i jazda z nadmierną prędkością. Czasami wystarczy tylko brak ostrożności i rozkojarzenie kierowcy.

Podobnie, jak było w przypadku gościa za kierownicą rzadkiego i bardzo drogiego Ferrari. 1 z 499 egzemplarzy modelu LaFerrari został uszkodzony w bardzo głupi sposób.

Wyjechał na deszcz 1 z 499 Ferrari LaFerrari. 963 KM sprawiły, że skończył na barierkach (wideo)

Podczas manewrowania na placu, kierowca nie zauważył, że tuż obok samochodu znajduje się coś w rodzaju podestu. Niestety, podczas skręcania w prawo doszło do kontaktu.

Uszkodzona została nie tylko felga, ale również karbonowy element karoserii. Tak prosty błąd spowodował, że wizyta w serwisie Ferrari będzie naprawdę kosztowna.

LaFerrari to hybryda, która skrywa „pod maską” silnik V12 o pojemności 6.3 litra. Cały układ generuje moc 963 koni mechanicznych oraz ponad 900 niutonometrów momentu obrotowego.

Na oczach właściciela zniszczył Ferrari LaFerrari warte 17 mln zł. “Wysiadaj. Ale już!” (wideo)

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h to mniej niż 3 sekundy, a od 0 do 300 km/h to 15 sekund. Prędkość maksymalna przekracza 350 km/h. Ceny Ferrari LaFerrari na rynku wtórnym oscylują w granicach 15 milionów złotych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Supercar Fails (@supercar.fails)