Lamborghini pokazało jak wygrać z mocniejszym. Huracan Sterrato w akcji na Nurburgring (wideo)

Lamborghini Huracan Sterrato to ostatni w pełni spalinowy model tego producenta. Każda kolejna nowość w ofercie ma już być dotknięta w jakikolwiek sposób elektryfikacją.

Huracan Sterrato to uterenowiony wariant dwuosobowego coupe, który sprzedany zostanie tylko 1499 klientom. Za napęd odpowiada tam wolnossący silnik V10.

Lamborghini Huracan Sterrato (2022) oficjalnie. Ma 610 KM i jest najwolniejszy w ofercie (wideo)

Jednostka o pojemności 5.2 litra generuje moc 610 koni mechanicznych. Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy. Prędkość maksymalna została w tym przypadku ograniczona elektronicznie do 260 km/h.

Włosi postanowili dość ciekawie zaprezentować możliwości auta. Wybrali się nim na tor Nurburgring, gdzie przeprowadzono mały „pojedynek” z Huracanem STO.

Kierowca wariantu Sterrato wykorzystał kilkukrotnie zwiększony prześwit i terenowe opony, aby pojechać „na skróty”. Mamy tylko nadzieję, że nie znajdą się naśladowcy podczas przyszłorocznych sesji Touristenfahrten.

Lamborghini testuje nowe V12 w hybrydzie. Ma aż 6 końcówek układu wydechowego (wideo)

Lamborghini uruchomiło już również konfigurator Huracana Sterrato. W domowym zaciszu możesz więc skomponować swój wymarzony egzemplarz, nawet jeśli wiesz, że nie będziesz mógł sobie na takie auto pozwolić.