Kiedy cukiernik za bardzo jara się motoryzacją. Zrobił tort w kształcie Aventadora SVJ (wideo)

Słysząc słowo „tort” zazwyczaj pojawia nam się w głowie ciasto w okrągłej lub prostokątnej formie. W obecnych czasach nie jest to już jednak takie oczywiste.

Cukiernicy wykorzystują ciekawe techniki aby stworzyć naprawdę imponująco wyglądające torty, będące czasami dziełami sztuki. Jeden z przykładów zobaczysz na załączonym nagraniu wideo.

Ten gość ma świra na punkcie swojego BMW M4. Obchodzi właśnie jego pierwsze urodziny (wideo)

Ktoś zadał sobie tyle trudu, żeby jego ciasto przypominało Lamborghini Aventadora SVJ. Autor tego tortu może być z siebie naprawdę dumny, bo wyszło to doskonale.

Widzimy tu mnóstwo detali, takich jak świetnie odwzorowana pokrywa silnika, kratki w zderzaku, czy spojler. Zastosowano nawet oświetlenie LED, przez co wygląda to jeszcze bardziej imponująco.

Najciekawszym fragmentem jest chyba układ wydechowy, z którego wydobywają się „spaliny”. Jest to oczywiście para, która wytworzyła się po wlaniu najprawdopodobniej ciekłego azotu w odpowiednie miejsce.

Był przerażony podczas przejażdżki. Aventador SVJ z wydechem Gintani “zrył mu baniak” (wideo)

Lamborghini Aventador SVJ, w takiej prawdziwej postaci, powstał w liczbie 900 Coupe oraz 800 Roadsterów. Za jego napęd odpowiada 6.5 litrowe V12 o mocy 770 koni mechanicznych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Luke Lussier (@lukelussier87)