Jest tylko 9 takich Lamborghini na świecie. Ktoś właśnie wydał na niego majątek

Aby stać się szczęśliwym właścicielem nowego modelu Lamborghini, często „wystarczy” dysponować kwotą nieco ponad miliona złotych. Są oczywiście też takie przypadki, w których jest to o wiele za mało. Jeden z przykładów zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Jest to samochód używany, który wyprodukowano w 2015 roku. Tutaj milion, dwa miliony, czy nawet pięć milionów złotych to za mało.

Lamborghini Veneno Roadster
Lamborghini Veneno Roadster

Widoczny na filmie wóz to Lamborghini Veneno Roadster. Włosi zbudowali tylko 9 egzemplarzy tego modelu i każdy z nich kosztował wtedy 3 300 000 euro netto. Za napęd w tym Lamborghini odpowiada silnik V12 o pojemności 6.5 litra. Generuje on moc 751 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 690 niutonometrów.

Lamborghini Veneno Roadster
Lamborghini Veneno Roadster

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h to 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 355 km/h. Włosi zbudowali wcześniej Veneno Coupe, który sprzedano w liczbie zaledwie czterech sztuk. Był to „prezent” na 50-lecie Lamborghini. Karoseria egzemplarza z nagrania wykonana jest z matowego karbonu, co robi ogromne wrażenie. Równie spektakularna jest cena, za jaką wystawiono auto na sprzedaż.

Lamborghini Veneno Roadster
Lamborghini Veneno Roadster

Diler życzy sobie za niego 10 000 000 dolarów, co według aktualnego kursu przekłada się na ponad 44 300 000 złotych. Okazuje się, że dla kogoś nie była to żadna przeszkoda. Auto właśnie sprzedano.