Jechał Fordem ponad 300 km/h i myślał, że jest najszybszy. Wtedy pojawił się McLaren (wideo)

Pędząc ponad 300 km/h na drodze szybkiego ruchu możesz mieć dużą pewność, że jesteś najszybszy w okolicy. Nie ma zbyt wielu samochodów na rynku, które potrafią jechać z taką prędkością.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz Forda GT, którego właściciel postanowił trochę się „rozbujać” na 3-pasmówce. Pewnie obrał więc lewy pas, bo nie podejrzewał, że pojawi się ktoś szybszy.

Pojechał na długi weekend Bugatti. “Miał być najszybszy, a tu bolid F1 na autobahnie” (wideo)

Za napęd w tym modelu odpowiada podwójnie turbodoładowany silnik V6 o pojemności 3.5 litra. Generuje on moc 656 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 746 niutonometrów.

2022 Ford GT Alan Mann Heritage Edition
2022 Ford GT Alan Mann Heritage Edition

Producent deklaruje, że przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 2,8 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 347 km/h, więc mężczyzna na nagraniu miał jeszcze trochę „zapasu”.

W pewnym momencie pasażer zauważył coś fioletowego w lusterku. Okazało się, że zaczyna ich wyprzedzać gość w McLarenie Senna. Brytyjski supersamochód jechał jeszcze szybciej niż oni.

W przypadku Senny mamy do czynienia z podwójnie turbodoładowanym silnikiem V8 o pojemności 4.0 litrów. Tutaj kierowca dysponuje mocą 800 koni mechanicznych i momentem obrotowym o takiej samej liczbie niutonometrów.

McLaren Senna
McLaren Senna

Myślał, że skoro ma 700 KM w BMW to nikt nie podskoczy. Spróbował sił z Porsche 911 (wideo)

Brytyjczycy obiecują, że rozpędzanie od 0 do 100 km/h trwa 2,8 sekundy, a od 0 do 300 km/h 17,5 sekundy. Prędkość maksymalna w tym przypadku to 335 km/h.