Facet z Mercedesa AMG nie odpuszcza nikomu. Na trasie ściga się nawet z pociągami (wideo)

Podróżując po francuskich autostradach czasami możesz trafić na biegnącą w okolicy linię superszybkich pociągów. Z pewnością niejednokrotnie słyszałeś nazwę TGV.

Przemieszczają się one z prędkością nawet ponad 300 km/h. Robi to ogromne wrażenie, szczególnie jeśli tory biegną tuż przy autostradzie, po której akurat jedziemy.

Ponad 300 km/h w “rodzinnej hybrydzie”. Facet zabrał na autostradę najmocniejsze AMG (wideo)

Bohaterowie załączonego nagrania wideo postanowili spróbować zrównać się z takim pociągiem. Mieli do tego odpowiednie narzędzie w postaci Mercedesa E63 AMG generacji W212.

Najprawdopodobniej jest to wariant z wolnossącym silnikiem V8 o pojemności 6.2 litra. Taka limuzyna daje kierowcy do dyspozycji moc 525 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 630 niutonometrów.

Jak widać, przekroczenie prędkości 300 km/h, a co za tym idzie, dotrzymanie kroku TGV nie jest tutaj problemem. Pasażerowie pociągu musieli być mocno zdziwieni na widok starego Mercedesa.

Wycisnął z Mercedesa CLS 63 AMG ile się dało. “Rzeźnik autostradowy z V8 Biturbo” (wideo)

Szkoda tylko, że to nie jest niemiecka autostrada bez ograniczenia prędkości. Przypominamy, że na francuskich autostradach możemy jechać maksymalnie 130 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez (@bolide2nuit)