Depnął w podłogę w nowej Tesli Model S Plaid na Autobahn. “250 km/h w mniej niż 10 s” (wideo)

Większość osób kojarzy już z pewnością słowo „Plaid”. Oznacza się nim specjalne wersje modeli aut marki Tesla, które oferują ponadprzeciętne osiągi.

Aktualnie, taki wariant dostępny jest dla Modelu X oraz Modelu S. Kierowca takiego auta ma do dyspozycji naprawdę wysokie parametry i może doświadczyć piekielnie mocnego przyspieszenia.

O Ferrari Enzo czy Maserati MC12 marzył każdy. Tak wyglądają w pojedynku z Teslą Plaid (wideo)

To zasługa dwóch silników na tylnej osi, oraz jednego na przedniej. Łącznie generują one 1020 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 1424 niutonometry.

Największe wrażenie robi oczywiście procedura startu, która zapewnia sprint od 0 do 100 km/h w około 2,1 sekundy. Nie jest natomiast tak, że po osiągnięciu tej prędkości auto „puchnie”.

Tesla Model S Plaid
Tesla Model S Plaid

Załączone nagranie wideo jest na to doskonałym przykładem. Kierowca wcisnął w Tesli Model S Plaid gaz do dechy na niemieckiej autostradzie bez ograniczenia prędkości.

Tesla Model S Plaid bez hamulców przy 270 km/h. “Sam wymontował poduszki powietrzne” (wideo)

Rozpoczął od około 70 km/h i już po niecałych 10 sekundach licznik wskazywał ponad 250 km/h. Producent deklaruje, że maksymalna prędkość Tesli Model S Plaid to 322 km/h.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Autogefühl (@autogefuehl)