Bentley pochwalił się kolejnym rekordem. W fabryce jest aż 600 000 nowych “pracowników”

Producenci samochodów zazwyczaj chwalą się wynikami finansowymi i kolejnymi rekordami sprzedaży. Czasami jednak pojawiają się też informacje prasowe na temat nieco innych osiągnięć.

Bentley zanotuje w tym roku rekord jeśli chodzi o produkcję… miodu. Każda marka chce być jak najbardziej ekologiczna i niektórzy pokazują to na przykład hodując pszczoły.

Bentley miód
Bentley miód

Brak dostępności półprzewodników? Bentley ma to gdzieś i notuje rekord sprzedaży w 2021 roku

Brytyjski producent rozpoczął przygodę z tymi owadami w 2019 roku. Wtedy, kolonia liczyła 120 000 sztuk pszczół miodnych. Obecnie rozrosła się ona do aż 600 000 osobników.

W związku z tym, przewiduje się, że w 2022 roku uda się zebrać aż 1000 słoików miodu. Będą one rozdawane przyjaciołom marki i niektórym gościom fabryki.

Hodowla pszczół to nie jedyne ekologiczne przedsięwzięcie Bentleya. Brytyjski producent chce dawać korzyści lokalnemu środowisku. W związku z tym sadzi nowe drzewa, kwiaty, czy buduje domki dla ptaków i jeży.

Bentley miód
Bentley miód

W 2021 roku Bentley zarobił o 1845 procent więcej niż w 2020. “Kryzys? Nie słyszeliśmy”

Wszystko to jest elementem strategii #GOTOZERO. Zrównoważony rozwój i ekologia to aspekt, na który wszyscy liczący się producenci kładą teraz bardzo wysoki nacisk.