Bentley Mulliner Batur z numerem #0 wyjeżdża na drogi publiczne

W sierpniu 2022 roku, fani luksusowej brytyjskiej motoryzacji ucieszyli się na widok nowego auta marki Bentley. Model o nazwie Batur to dzieło oddziału Mulliner, który raz na jakiś czas produkuje mocno limitowane samochody. Bentley Batur trafi jedynie do 18 klientów i każdy z nich będzie musiał za to auto zapłacić co najmniej 9 000 000 złotych. Pod maską tego modelu pracuje najmocniejszy silnik w historii brytyjskiej marki.

Bentley Batur
Bentley Batur

Mamy tam do czynienia z podwójnie turbodoładowaną jednostką W12 o pojemności 6.0 litrów. Generuje ona moc 740 koni mechanicznych oraz 1000 niutonometrów momentu obrotowego.

Taki potencjał, w połączeniu z napędem na wszystkie koła, pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi w tym przypadku 335 km/h.

Bentley Batur
Bentley Batur

Teraz Bentley zapowiedział trwające 58 tygodni testy na drogach publicznych. Na ulicach będzie można dostrzec dwa egzemplarze testowe i jeden z nich prezentuje się naprawdę imponująco.

Producent zdecydował się na pokrycie karoserii lakierem Purple Sector. Znajdziesz go również na przykład na grillu, gdzie płynnie przechodzi on w czerń.

Bentley Batur
Bentley Batur

Bentley Batur przejdzie 120 różnych testów. Kierowcy przejadą nim około 7000 kilometrów aby upewnić się, że wszystko działa jak należy. Pierwsze egzemplarze powinny trafić do klientów w połowie 2023 roku.