Bentley Mulliner Batur z numerem #0 wyjeżdża na drogi publiczne. “Nie da się go nie zauważyć”

W sierpniu 2022 roku, fani luksusowej brytyjskiej motoryzacji ucieszyli się na widok nowego auta marki Bentley. Model o nazwie Batur to dzieło oddziału Mulliner, który raz na jakiś czas produkuje mocno limitowane samochody.

Bentley Batur trafi jedynie do 18 klientów i każdy z nich będzie musiał za to auto zapłacić co najmniej 9 000 000 złotych. Pod maską tego modelu pracuje najmocniejszy silnik w historii brytyjskiej marki.

Bentley Batur
Bentley Batur

Bentley Mulliner Batur oficjalnie. Najmocniejszy model z wnętrzem wykończonym złotem (wideo)

Mamy tam do czynienia z podwójnie turbodoładowaną jednostką W12 o pojemności 6.0 litrów. Generuje ona moc 740 koni mechanicznych oraz 1000 niutonometrów momentu obrotowego.

Taki potencjał, w połączeniu z napędem na wszystkie koła, pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi w tym przypadku 335 km/h.

Bentley Batur
Bentley Batur

Teraz Bentley zapowiedział trwające 58 tygodni testy na drogach publicznych. Na ulicach będzie można dostrzec dwa egzemplarze testowe i jeden z nich prezentuje się naprawdę imponująco.

Producent zdecydował się na pokrycie karoserii lakierem Purple Sector. Znajdziesz go również na przykład na grillu, gdzie płynnie przechodzi on w czerń.

Bentley Batur
Bentley Batur

Tak powstaje znaczek do Bentleya Flying Spur. Proces może trwać nawet do 11 tygodni (wideo)

Bentley Batur przejdzie 120 różnych testów. Kierowcy przejadą nim około 7000 kilometrów aby upewnić się, że wszystko działa jak należy. Pierwsze egzemplarze powinny trafić do klientów w połowie 2023 roku.