Zdębiał widząc gościa jadącego pod prąd na S3. “Takiemu to dożywotnio zabrać prawko” (wideo)

Jazda pod prąd to zawsze ogromne zagrożenie. A szczególnie wtedy, gdy dochodzi do tego na drogach szybkiego ruchu. O dziwo, stosunkowo często słyszymy o takich przypadkach.

Mogłoby się wydawać, że nieprawidłowy wjazd na taką trasę jest wręcz niemożliwy. Są jednak tacy, którzy potrafią to zrobić. I przez dłuższy czas nie orientują się, że zrobili coś źle.

Wjechał Hyundaiem pod prąd na obwodnicę Gdańska. “Policjanci pojechali dalej” (wideo)

Podobnie było w przypadku pokazanym na załączonym nagraniu wideo. Jego autor był w szoku, gdy nagle na trasie S3 zauważył czerwonego Volkswagena Polo pędzącego pod prąd. Za kółkiem miał siedzieć starszy mężczyzna.

Autor filmu natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy i powiadomił służby z prośbą o pilną reakcję. O wypadek w takiej sytuacji bardzo łatwo i może się on skończyć tragicznie.

Na szczęście, kierowca Volkswagena uniknął zderzenia z nadjeżdżającymi z naprzeciwka autami i zjechał następnym zjazdem. Nie wiemy jednak, czy policjanci podjęli czynności aby go odnaleźć.

Rozkojarzona kobieta wjechała “Audiczką” pod prąd. Szybko ją “przywołali do porządku” (wideo)

Za takie wykroczenie grozi obecnie mandat w wysokości 2 000 złotych, a do konta kierowcy przypisywanych jest aż 15 punktów karnych. Często też funkcjonariusze od razu kierują sprawę do sądu, który może nałożyć karę w wysokości nawet do 30 000 złotych.