“Zapędzili do roboty” 30-letnią wyścigówkę Audi. Stary silnik V8 nadal w świetnej formie (wideo)

Spotkanie silnika V8 pod maską nowego samochodu staje się powoli niezłym wyzwaniem. Liczne normy emisji zmuszają producentów do stosowania bardziej ekologicznych jednostek napędowych.

Fani prawdziwej motoryzacji z utęsknieniem podziwiają auta sprzed kilkunastu/kilkudziesięciu lat. Niestety, zazwyczaj już tylko na postoju w muzeum.

V8 o mocy 600 KM idealne na wspinaczkę. Sportowy SUV Audi RS Q8 podbija Alpy (wideo)

Na szczęście, zdarzają się jeszcze okazje, gdzie możemy zobaczyć te samochody w akcji. Jedną z takich imprez jest coroczny Goodwood Festival Of Speed.

Na załączonym nagraniu wideo zobaczysz kilka przejazdów Audi V8 Quattro. W latach 90 ubiegłego wieku triumfowało ono w wyścigach niemieckiej serii DTM.

Pod maską tego modelu pracuje aluminiowa jednostka V8 o pojemności 3.6 litra. Kierowca ma do dyspozycji moc około 420-460 koni mechanicznych, która trafia oczywiście na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej.

Audi S7 powinno tak brzmieć już w seryjnym wydaniu. Co za potwór z tego 4.0 V8 TFSI (wideo)

Audi V8 Quattro nie tylko cieszy oczy swoim klasycznym wyglądem. Potrafi również sprawić radość ze względu na doznania akustyczne. Dźwięku tej jednostki nie da się podrobić.