Zablokowali się na wahadle. Kierowca autobusu odmówił manewru cofania. “Ma rację” (wideo)

Zdarzają się takie sytuacje na drogach, w których remont danego odcinka wymusza wprowadzenie ruchu wahadłowego. Jeśli jest on kierowany sygnalizacją świetlną, zazwyczaj dochodzi tam do nieporozumień.

Niektórzy kierowcy traktują taki sygnalizator jedynie jako „sugestię”. Wielokrotnie za pewne byłeś już świadkiem jak wjeżdżano na objazd nawet mimo czerwonego światła.

“Gwiazda” z Mercedesa wpakowała się pod prąd na objeździe. “Gość z kamerką nieugięty” (wideo)

Właśnie taka sytuacja wydarzyła się we Wrocławiu. Nie mamy informacji kto zawinił, ale doszło do całkowitego zablokowania przejazdu. Kierowca autobusu miejskiego stanął „oko w oko” z Hondą Civic.

Za japońskim autem utworzył się ogromny korek, który dodatkowo zablokował następne skrzyżowanie. Jakby tego było mało, kierowca autobusu poinformował, że nie wycofa, bo po prostu nie może.

Internauci komentujący nagranie podkreślają, że aby wykonać taki manewr trzeba wyprosić wszystkich pasażerów z autobusu i wezwać osoby asekurujące podczas cofania. Jak widać, nie jest to takie proste.

Zawodowy kierowca nie wie co oznacza światło czerwone. Został zmuszony do wycofania (wideo)

Nie wiemy niestety jak ostatecznie zakończyła się ta sytuacja. Mamy nadzieję, że monitoring zamontowany w autobusie udowodni kto tak naprawdę zawinił.